73 sonuçtan 1-24 arası gösteriliyor

BDSM Fetiş ve Fantezi

Birçok kişi seksin ne olabileceği konusunda daha özgür bir fikre doğru ilerliyor. Grinin 50 Tonu ile başlamış olabilecek şey, yavaş yavaş daha büyük bir cinsel özgürleşme, zevk eşitliği ve seksle ilgili her şeyin daha kabul gören bir şekilde keşfedilmesi hareketine dönüşüyor.

İlginçlik dünyasına adım atmak istiyorsanız veya kendi cinsel ilgi alanlarınızı nasıl etiketleyeceğinizi merak ediyorsanız, dili anlamak istemeniz doğaldır. Sonuçta ne istediğinizi ve neyi sevdiğinizi anlatmak için doğru kelimelere ihtiyacınız olacak.

Doğru dili kullanmanın aynı zamanda seks etrafındaki tabuyu ve damgalamayı azaltmanın ve genel olarak daha seks-pozitif bir kültür yaratmanın da önemli bir yolu olduğunu belirtmeden geçemeyeceğiz .

Kink, Fetiş ve Fantezi Arasındaki Fark

Peki ip esaretine olan ilginiz bir fantezi ya da ilginçlik olarak mı değerlendiriliyor? Yoksa bir fetiş mi?

İlginçlik, fetiş ve fantezi arasındaki farkı ve arzularınızı keşfetmek hakkında bilmeniz gerekenlere makale;

Açık olmak gerekirse “vanilya” sıkıcı biri olduğunuz anlamına gelmez! Tamamen harika olan, garipliği dahil etmeye ihtiyacınız olmayabilir veya istemeyebilirsiniz.

“Bir bükülme, sosyal normdan sapma olarak kabul edilen bir cinsel aktivite veya eğilimdir” diyor. “Vanilya seksinin dışında kalan her şey, rol yapma, BDSM , boğulma ve hatta anal seks dahil olmak üzere ‘ilginçlik’ olarak değerlendirilebilir.”

Kinks gerçekten her şey olabilir. Seks, seçtiğiniz müstehcen konuşmaya, oral seks yapma şekline veya çiftin hangi roller arasında denge kurabileceğine bağlı olarak vanilyadan müstehcenliğe dönüşebilir.

Tamam, Fetiş Nedir?
“Fetiş ilginçliğe benzer, ancak uyarılmak için bir fetiş gereklidir. Fetişler ayrıca iç çamaşırı, ayak ve hatta araba gibi belirli bir nesneye daha fazla odaklanma eğilimindedir” diyor uzmanlar. Yani, bir kişinin kurtulması gerektiğinde, bir bükülme bir fetiş haline gelir.

Bu, IRL’de kullanılan “fetiş” kelimesini duyma şeklinizle uyuşmuyorsa, bunu hayal etmiyorsunuz demektir. Araştırmalar, “fetiş” kelimesinin günlük dilde sıklıkla “psikiyatrik tanımından çok daha geniş bir kapsamda” kullanıldığını, sıklıkla cinsel tatmin için gerekli olandan ziyade cinsel açıdan tahrik edici uyaranlara atıfta bulunduğunu göstermektedir.

Bazı insanlar belirli insanların fetişlerle doğduğunu teorileştirirken, diğerleri fetişlerin sosyalleşmenin ve bir şeyin “kötü” veya “tabu” olduğu algısının bir yan ürünü olduğunu teorileştiriyor.

Fetişlerin gerçek bir “nedeni” olup olmadığı önemli değil; asıl önemli olan, insanların bunları güvenli ve rızaya dayalı bir şekilde gerçekleştirmesidir.

Son olarak Fantezi Nedir?
Evrimsel Psikoloji Bilimi Ansiklopedisi’ne göre fantezi, biri için cinsel açıdan tahrik edici veya erotik olan herhangi bir zihinsel imgeyi veya düşünce modelini ifade eder.

“Bir fantezi tam da budur: bir fantezi” diyor. “Bu, bunun gerçek hayatta keyif alacağınız bir şey olduğu anlamına gelmiyor. Aslında insanlar genellikle pornografik video izlemeyi veya gerçek hayatta yapmak istemeyeceği şeyleri hayal etmeyi seviyor.”

Birinin cinsel fanteziye sahip olması, onun gerçekten olmasını istediği anlamına gelmez. Çoğu zaman, onları harekete geçiren ya da harekete geçiren şey sadece fikirdir. Pek çok fantezi, konunun ne kadar tabu olduğunun cazibesine dayanıyor.

Bazı insanlar fantezilerini sahnelerde rol oynayarak gerçekleştirmeye karar verirler, ancak çoğu zaman fanteziler kişinin hayal gücünde kalır. Ve bilirsiniz, tarama geçmişleri:)